Antygen HBS - wynik badania przesiewowego nisko dodatni

Witam, skończyłam właśnie 36 tydzień ciąży. Wczoraj odebrałam wyniki: antygen HBS- wynik badania przesiewowego nisko dodatni, test potwierdzający dodatni. Dodam, że dwa lata temu przeszłam 3- krotne szczepienie. Czy mam się martwić tymi wynikami? Czy oznaczają, że jestem zarażona wirusem? Co powinnam zrobić w tym przypadku. Lekarz prowadzący dał mi skierowanie na powtórne badanie ..

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jest to odporność uzyskana po szczepieniu, która zabezpiecza przed ostrym oraz przewlekłym zakażeniem, nawet jeżeli stężenie przeciwciał anty-HBs jest niskie lub trudne do oznaczenia.