Antykoncepcja 28 pigułek - jak zacząć je stosować?

Witam, mam 21 lat, 155 wzrostu i ważę 35 kg i brałam wcześniej tabletki anty, ale z przerwami. Te tabletki co w listku miały 21 pigułek od pół roku nie brałam żadnych anty. Teraz poszłam do lekarza i przepisał mi tabletki C***. Pigułek jest 28. Jestem w UK więc nie zrozumiałam co doktor dokładnie mówił. Jak mam je brać, codziennie, bez żadnej przerwy? 1 opakowanie mam zacząć 1 dnia okresu, a potem żadnych przerw nie robić w okresie? Jak zacznę brak 1 pigułkę to już cały czas biorę bez żadnych przerw? Dobrze rozumiem? A drugie pytanie, bo mam torbiele zapomniałam powiedzieć o tym lekarzowi. Czy to może pogorszyć mi się, czy to wpłynie jakoś na moje torbiele? Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Tabletki antykoncepcyjne w postaci 28 tabletek na opakowanie należy brać ciągle. Zazwyczaj 21 tabletek jest czynnych (zawiera hormony) a 7 tabletek nie zawiera substancji czynnej (tzw. placebo).
Ciągłe stosowanie stosowanie każdego opakowania zapewnia regularne 28-dniowe cykle.

Problem torbieli w jajniku wymaga konsultacji ginekologicznej i wykonania badania USG. Stosowanie antykoncepcji hormonalnej w tej sytuacji może spowodować zanik zmian torbielowatych poprzez regulacje cyklu jajnikowego, jednakże musi być odpowiednio dobrana. W przeciwnej sytuacji może dojść do wzrostu torbieli.
Proponuję zgłosić się ponownie do ginekologa i wyjaśnić wszystkie wątpliwości.

Redakcja abcZdrowie.pl