Antykoncepcja a antybiotyk - czy mogę być w ciąży?

Dobry wieczór. Mam 21 lat, jestem kobietą. Okres dostałam 7 grudnia, biorę tabletki. Po 21 dniach ich przyjmowania okres dostaje 4 dnia w przerwie 7-dniowej. W tym miesiącu stosowałam antybiotyk przez tydzień do 16 grudnia. Dziś kochałam się z chłopakiem. Boję się, że antybiotyk spowodował, iż antykoncepcja nie działa. Dodam, że nie doszło do wytrysku, lecz przecież płyn zawiera plemniki. Odkąd stosuję antykoncepcję nie bolą mnie piersi, a w tym miesiącu bolą. Tak jakby antykoncepcja nie działała. Proszę o odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witaj,
niektóre antybiotyki zmniejszają skuteczność działania antykoncepcji. W celu sprawdzenia czy jesteś w ciąży zalecam wykonanie domowego testu ciążowego lub badanie poziomu beta-HCG w surowicy krwi. Zawsze warto informować lekarza o stosowaniu antykoncepcji - celem poinformowania o interakcjach.

Pozdrawiam serdecznie!