Antykoncepcja a antybiotyki

Witam! Ostatni antybiotyk skończyłam brać w niedzielę. Tabletkę antykoncepcyjną pierwszą (z nowego opakowania) zaczęłam brać we wtorek. Do stosunku z moim partnerem doszło we środę (wieczorem). Czy powinnam obawiać się ciąży? Dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
W opisanej sytuacji trudno ocenić ryzyko obniżenia skuteczności antykoncepcji i dlatego dobrze byłoby się dodatkowo zabezpieczać przez pierwsze 7 dni nowego cyklu... Ryzyko ciąży nie jest bardzo duże, ale po zakończeniu obecnego opakowania warto wykonać test ciążowy i wykluczyć ciążę.
Pozdrawiam!