Antykoncepcja a ciąża

Mam 18 lat. Od półtora miesiąca biorę tabletki antykoncepcyjne. Biorę już drugi blister. Zawsze pilnuje się z godzinami, nie opuściłam żadnej tabletki nie miałam też żadnych objawów niepożądanych po braniu tabletek.
Nie współżyłam jeszcze z moim chłopakiem. Ostatnio dotknął on mojej pochwy członkiem ale nie wsunął go do środka nie miał tez wytrysku. Czy mogłam zajść w ciążę?

Bardzo się boję, bo nie wiem co z tym zrobić? Do tego incydentu doszło 24 marca, okres z odstawienia tabletek w czasie 7-dniowej przerwy skończył mi się w czwartek 18 marca, a w piątek 19 zaczęłam brać drugie opakowanie. Czy jest to możliwe?
Proszę o szybką odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Nie rozumiem do końca, dlaczego mogłoby dojść do zapłodnienia. Jeżeli bierze Pani tabletki antykoncepcyjne w prawidłowy sposób, to najprawdopodobniej nie występuje u Pani owulacja, a co za tym idzie prawie że nie ma  możliwości zapłodnienia (ewentualnie jeśli dochodzi do zapłodnienia to zarodek nie może się zagnieździć w błonie śluzowej macicy, ponieważ hormony wywołują zmiany w tejże błonie- działanie wczesnoporonne). Może Pani uprawiać seks bez stosowania dodatkowych zabezpieczeń i bez obaw o ciążę. Oczywiście każda metoda antykoncepcyjna obarczona jest pewnym ryzykiem niepowodzenia, ale w przypadku poprawnego stosowania tabletek ryzyko to jest bardzo niskie. Nie po to obciąża Pani swój organizm silnymi dawkami hormonów, żeby się jeszcze denerwować możliwością ciąży.

Polecam artykuły na naszym portalu:
http://abcantykoncepcja.pl/co-to-jest-antykoncepcja-hormonalna
http://abcantykoncepcja.pl/antykoncepcja-hormonalna-w-pytaniach-i-odpowi...

Pozdrawiam serdecznie!