Antykoncepcja a miesiączka

Pięć tygodni temu zaczęłam brać tebletki antykoncepcyjne. Biorę je bez tygodniowej przerwy, jest to już drugie opakowanie, i został mi jeszcze tydzień, później powinna nastąpić miesiączka... Natomiast krwawienie zaczęło się już teraz, w trakcie brania tabletek... Czy może być to spowodowane odchudzaniem albo jest jakiś inny powod tego? Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.
Krwawienie nie wynika z odchudzania. Wynika z faktu, że nie zrobiła Pani przerwy między opakowaniami. Plamienia w trakcie stosowania antykoncepcji hormonalnej są jednym z najczęstszych działań niepożądanych. Im więcej opakowań z rządu Pani weźmie, tym większe prawdopodobieństwo, że plamienia wystąpią. Zwłaszcza jeśli stosuje Pani ten rodzaj antykoncepcji od niedawna.