Antykoncepcja a suplement V****

Witam serdecznie, antykoncepcję stosuję już od 3 lat, od kilku miesięcy przyjmuję Y**** (dwuskładnikowa tabletka antykoncepcyjna). W związku z tym, że polecono mi suplement diety V**** (który ma poprawić kondycję mojej skóry, włosów itp., ogólnie - oczyścić organizm), chciałabym wiedzieć, czy to w jakiś sposób nie osłabi działania pigułki? Czy nie zajdzie żadna interakcja, czy może powinnam zachować jakiś odstęp czasowy pomiędzy stosowaniem jednego i drugiego? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź. Oto opis tego suplementu: Pięcioskładnikowy preparat owocowo-warzywny w postaci liofilizacyjno-micelarnej. Naturalny produkt spożywczy składający się z ananasa, buraka, marchwi, truskawek oraz brzoskwini. Preparat po wypiciu wypełnia około 3/4 zawartości żołądka, dając uczucie sytości oraz odcina na dłuższy czas apetyt (również na słodycze). Jest szczególnie polecany osobom "puszystym" i wszystkim dbającym o swój wygląd. W trakcie odchudzania 1 koktajl zastępuje jeden główny posiłek. Owoce zawierają wiele rodzajów błonnika, dzięki czemu korzystnie wpływają na procesy trawienne. Preparat: * spala tkankę tłuszczową, * rozbija cellulit, * pomaga likwidować rozstępy, * przepięknie rzeźbi ciało ponieważ zawiera naturalną L-karnitynę. * ponadto oczyszcza kosmki jelitowe, * odtoksycznia, likwiduje zaparcia, zapobiega powstawaniu hemoroidów, * odciąża trzustkę, wątrobę, * oczyszcza nerki. Posiada właściwości: * odmładzające, * spowalnia efekty starzenia, * neutralizuje wolne rodniki, * przyspiesza regenerację komórek, * odbudowuje i regeneruje splot włókien kolagenowych i elastynę. Utrzymuje: * jędrność mięśni, * pomaga likwidować wszystkie rodzaje trądziku, * jest idealnym produktem na brzoskwiniową cerę, * usuwa skutecznie piegi, plamy starcze, przebarwienia i uzupełnia brak barwnika w skórze (bielactwo), * wzmacnia włosy i paznokcie. Dzięki bogactwu mikro- i makroelementów, pierwiastków życia uzupełnia ich niedobór, a witaminy z grupy B i niacyna zmniejszają: * napięcie nerwowe, * usprawniają pracę mózgu, * wpływają dodatnio na poprawę pamięci, * podnoszą libido (pobudzają seksualnie), * poprawiają krążenie krwi, * działają krwiotwórczo. Usprawnia pracę serca, rozszerza naczynia krwionośne, wzmacnia układ immunologiczny, ma szerokie zastosowanie w profilaktyce nowotworowej. UWAGA! Nasi klienci stwierdzili wzmocnienie działania preparatów zawierających błonnik po rozprowadzeniu w maślance, jogurcie lub Actimelu. Można je wtedy spożywać na gęsto, łyżeczka, jak deser. Przeciwwskazania: Ostre stany zapalne przewodu pokarmowego, alergie na warzywa i owoce. Skład: liofilizowane: marchewka karotka, truskawka ananasowa, ananas, brzoskwinia, burak ćwikłowy - zmielone na pył do postaci micelarnej.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Przyjmowany przez Panią preparat nie powinien wchodzić w interakcję z tabletkami antykoncepcyjnymi. Proszę tylko upewnić się, że naraz nie spożywa Pani zbyt dużej dawki witaminy C (informacja o zawartości tej witaminy w suplemencie znajduje się na pewno na opakowaniu). Dawka powyżej 1000 mg może zaburzać wchłanianie hormonów. Istnieje także pewne niebezpieczeństwo, że duża zwartość błonnika może wywołać zbyt szybki pasaż jelitowy. Nie sądzę jednak, by zdarzyło się to po standardowej dawce suplementu. W razie pojawienia się luźnego stolca, będzie Pani musiała postępować standardowo, jak przy biegunce - przyjąć kolejną (dodatkową) tabletkę, jeśli luźny stolec wystąpił w ciągu 4 godzin od przyjęcia tabletki.

Pozdrawiam serdecznie!