Antykoncepcja a wymioty i biegunka

Witam! Jestem w trakcie przyjmowania drugiego opakowania tabletek antykoncepcyjnych Y***. Pierwszego dnia przyjmowania tabletki, w zeszły czwartek, parę minut po przyjęciu tabletki o 23.30 miałam jednorazową wizytę w toalecie (dość luźny stolec/rozwolnienie). Tego samego dnia uprawiałam seks. W obawie o to, że tabletka mogła się nie przyjąć, następnego dnia ok. 11.30 zażyłam rezerwową tabletkę. Wszystko było w porządku do nocy z niedzieli na poniedziałek kiedy to zatrułam się czymś. Tabletkę przyjęłam normalnie ok. 23.30 a trochę po 3 wymiotowałam 2 razy. Następnego dnia o ósmej przyjęłam kolejną rezerwową tabletkę, znów w obawie, że substancje czynne z poprzedniej nie wchłonęły się. Jednak ok. 12 sytuacja się pogorszyła - wymiotowałam ze 3 razy, trafiłam nawet do szpitala na kroplówkę. Zastanawiam się czy jest ryzyko ciąży. Od tego czasu tabletki stosuję już normalnie, nic się nie działo. Wykonałam wczoraj test ciążowy, wynik negatywny, ale nie wiem czy nie upłynęło zbyt mało czasu od potencjalnego zapłodnienia. Bardzo proszę o radę!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Trudno jednoznacznie wypowiedzieć się na temat ryzyka ciąży w Pani przypadku, gdyż wszystkie opisane zdarzenia mogące mieć wpływ na osłabienie lub podtrzymanie antykoncepcji miały miejsce na granicy czasów. Tym niemniej, ze względu na profilaktyczne przyjęcie dodatkowych tabletek istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że zabezpieczenie zostało podtrzymane.

Wykonany przez Panią test ciążowy należy jednak uznać za niemiarodajny. Wiarygodny wynik można uzyskać dopiero po 14 dniach od daty ostatniego ryzykownego zbliżenia.

Pozdrawiam.