Antykoncepcja awaryjna - czy wywiera wpływ na antykoncepcję hormonalną?

Witam, w ten weekend zapomniałam regularnie zażyć aż dwie pigułki antykoncepcyjne, w związku z czym dziś mam zamiar zażyć pigułkę "72 po". Zastanawiam się tylko, jaki wpływ będzie ona mieć na stosowanie antykoncepcji regularnej i czy w ogóle jakiś ma.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Antykoncepcja awaryjna może być użyta nawet podczas stosowania regularnej antykoncepcji hormonalnej.

W uzasadnionej sytuacji, np. po pominięciu czynnej tabletki z opakowania i odbyciu stosunku możliwe jest użycie antykoncepcji "po stosunku" i kontynuowanie przyjmowania zwykłych tabletek antykoncepcyjnych.

Antykoncepcja awaryjna nie wywiera wpływu na stosowaną już antykoncepcję hormonalną, połączenie obu metod w uzasadnionej sytuacji wydaje się być bezpieczne.

Jak wiadomo, antykoncepcja awaryjna może powodować działania niepożądane, które nie są wykładnikiem skuteczności tej metody antykoncepcji.

Redakcja abcZdrowie.pl