Antykoncepcja dla młodych

Jaką zalecacie zntykoncepcję dla młodych, którzy zaczynają współżyć? Tylko proszę o wymienienie takich antykoncepcji, które są łatwo dostępne :). I prosiłabym także o wypisanie ryzyka procentowego zajścia w ciążę.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Najłatwiej dostępną metoda antykoncepcji, która ma zarazem dosyć dużą skuteczność, jest prezerwatywa. Nie bez znaczenia jest też fakt, że metoda ta zmniejsza ryzyko chorób przenoszonych drogą płciową, także HPV. Inne łatwo dostępne (bez recepty) metody to np. kremy plemnikobójcze i mechaniczne środki dopochwowe - jednak ich skuteczność jest zbyt niska, bym mogła je polecać. Proponuję zapoznanie się z artykułami dostępnymi na naszym serwisie. Skuteczność metody jest podawana nie w procentach, lecz we wskaźniku Pearla. Jednak łatwo jest go przeliczyć na procenty, np. skuteczność prezerwatywy określa wskaźnik PI = 3,1-3,9 (wskaźnik Pearla podaje liczbę „wpadek” przy stosowaniu danej metody przez 100 kobiet podczas jednego roku). Oznacza to skuteczność około 76,9%-76,1%.
Pozdrawiam!