Antykoncepcja doustna a dieta

1. Waga - 71kg, wiek - 27 lat, kobieta, aktywność fizyczna na niskim poziomie. 2. Odchudzam się od ponad miesiąca, stosując dietę Dukana. Schudłam 4 kg z czego jestem zadowolona. Niestety, od dłuższego czasu waga stoi, ale wyczytałam, że jest to normalnym zjawiskiem i muszę to przeczekać, modyfikując lekko jadłospis. Wcześniej stosowałam przeróżne diety (m.in. kopenhaska, liczenia kalorii, dieta z vitalią, w akcie desperacji sięgnęłam też po Meridię), niestety, nie wytrzymywałam na nich zbyt długo, maksymalnie do 2 tyg. - słaba wola. 3. Mój tata ma nadwagę i jego rodzice. 4. Wcześniej nie chodziłam do lekarzy (dietetyków) z moją nadwagą, gdyż uważam, że z własnej winy jej się nabawiłam, poprzez niezdrowe odżywianie. Jakiś czas temu ( ok. dwóch miesięcy) robiłam wyniki i wszystkie są dobre poza poziomem trójglicerydów - lekko podwyższony i tu ukłon do obiadków tłustych oraz częstych kombinacji z dietami. Od momentu diety nie byłam w laboratorium na badaniach. 5. Mój jadłospis jest wzorowany na diecie Dukana. Jestem w trakcie drugiej fazy, kiedy to 3 dni jem czyste proteiny, a następnie kolejne 3 - proteiny +warzywa. Porcje są nieograniczone, wg Dukana nie ma to znaczenia. 6. Nie choruję na choroby przewlekłe. Moje pytanie brzmi: Stosuję od dawna yasminelle i do tej pory żadnych problemów. Odkąd jestem na diecie mam plamienia międzyokresowe. Czy jest to niebezpieczne dla mojego zdrowia, można to jakoś zatrzymać, co mam robić? Dietę skończę dopiero w styczniu;/

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Powinna Pani przerwać dietę (swoją drogą nie jest ona zdrowa i pełnowartościowa) i udać się do ginekologa. Plamienia międzymiesiączkowe mogą okazać się niczym poważnym, ale na wszelki wypadek lepiej to sprawdzić - zwłaszcza, że wcześniej u Pani nie występowały.