Antykoncepcja hormonalna a ciąża

Witam! Mam 17 lat i od pół roku zażywam tabletki antykoncepcyjne. Zawsze, od początku zażywania miałam regularne miesiączki, które trały około 6 dni. Dwa dni temu dostałam okres przy 4 tabletce placebo czyli ostatniej, można więc powiedzieć, że okres dostałam w wyznaczonym terminie, jednak zamiast normalnego okresu mam brązowe plamienia, które nie są obfite i można powiedzieć że po 2 dniach już zanikają... Czy mogę być w ciąży ? Proszę o szybką odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Niestety nie jest możliwe by jedynie na podstawie informacji przekazywanych
przez internet sprawdzić czy dana osoba jest w ciąży czy nie.
Prawdopodobieństwo występuje zawsze jeżeli doszło do stosunku seksualnego
nawet jeśli używane były środki antykoncepcyjne.

Jednakże mogą to być jakieś nieprawidłowości niezwiązane z ciążą.

Aby uzyskać 100% pewność należy zgłosić się do lekarza ginekologa.
We własnym zakresie można również wykonać test ciążowy
dostępny w aptekach na terenie całego kraju.