Antykoncepcja hormonalna a leki na przeziębienie

Witam. Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne w schemacie 24+4. W tym miesiącu dopadło mnie przeziębienie, które leczyłam preparatami ogólnie dostępnymi w aptece. Nie jestem pewna czy nie osłabiły one działania tabletek, dlatego zdecydowałam się na dodatkowe zabezpieczenie w postaci prezerwatywy. Problem w tym, ze prezerwatywa zsunęła się podczas stosunku. Do końca opakowania została mi 1 tabletka. Co robić? Czy rozpocząć nowe opakowanie tabletek bez przerwy na odstawienie? Proszę o poradę

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Czy sprawdziła Pani postępowanie w ulotce leku (i antykoncepcyjnego i pozostałych)? Nie wszystkie leki na przeziębienie wykazują interakcję z lekami antykoncepcyjnymi, ale bez podania nazw nie można nic sprawdzić. Z reguły jednak nie ma potrzeby podejmowania interwencji, zwłaszcza, jeżeli sytuacja miała miejsce 23. dnia cyklu.