Antykoncepcja hormonalna a możliwość zapłodnienia

Dziekuję za odpowiedź. Rzecz w tym, że "załapię się" na "do 5-ciu dni po stosunku". Stosunek był 4-tego dnia cyklu (19.10), tabletkę przyjęlabym najpoźniej 23.10- czyli nieco wcześniej niż wypada u mnie połowa cyklu. Czy jeśli przyjmę tabletkę mogę być pewna, iż nie jestem w ciąży? Rozumiem, że po przyjęciu Ellaone kontynuję normalnym trybem antykoncepcję hormonalną (włączając dzień przyjęcia Ellaone) z rownoczesnym stosowaniem mechanicznych środków do 2 tyg po antybiotykoterapii?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Jeśli zatem przyjmie Pani tabletkę do 120 godzin od stosunku, to jest szansa na to, że nie będzie Pani w ciąży. Proszę jednak pamiętać, że największa skuteczność jest wtedy, kiedy tabletka jest zażyta jak najszybciej. Nikt nie da Pani zatem "gwarancji", że nie będzie Pani w ciąży. A propos przyjęcia Ellaone, to tak jak Pani napisała, konieczne jest "normalne" stosowanie tabletek hormonalnych oraz stosowanie dodatkowego zabezpieczenia przez 7 dni od zakończenia antybiotykoterapii.