Antykoncepcja hormonalna a powiększenie biustu

Witam. Mam 28 lat. On kilku miesięcy przyjmuję antykoncepcję hormonalną i jest mi z tym dobrze. Jednak jest jedno ale - bardzo powiększył mi się biust, który na dodatek jest tkliwy i generalnie przy lżejszym dotyku już boli. Wiedziałam, że jest to skutek "uboczny" tabletek. Problem dla mnie o tyle istotny, że już przed przyjmowaniem antykoncepcji (plastry, tabletki) miałam bardzo duży biust (34FF), który obecnie powoduje, że się garbię i bolą mnie plecy. Nie chcę rezygnować z antykoncepcji hormonalnej, ale życie z pokaźnym biustem jest dla mnie udręką zwłaszcza, że jestem niska i wyglądam nieproporcjonalnie, na dodatek czuję się obolała. Jak mogę sobie pomóc - może jakieś ćwiczenia, zmiana diety, leki? Proszę o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Być może zastosowanie innych tabletek antykoncepcyjnych, zawierających mniejszą ilość hormonów, mogłoby zmniejszyć Pani problem. Proszę porozmawiać o tym ze swoim ginekologiem. Rozumiem, że ból pleców może być bardzo dokuczliwy, a obciążenie kręgosłupa niezdrowe. Natomiast proszę nie myśleć tak negatywnie o swojej figurze - proporcje proporcjami, ale biust 34FF na pewno sprawia, że jest Pani atrakcyjną kobieta.

Pozdrawiam!