Antykoncepcja hormonalna a ryzyko zajścia w ciążę

Witam, Chciałbym prosić o poradę w sprawie prawdopodobieństwa zajścia mojej partnerki w ciąże. Oboje się zabezpieczamy, moja dziewczyna tabletkami ja prezerwatywami. Jednak ostatnio prezerwatywa zawiodła. Moja dziewczyna była 3 dzień po okresie. Tabletki antykoncepcyjne zażywa już od paru ,nie pije alkoholu, w ostatnim czasie nie przyjmowała żadnych antybiotyków. Proszę o informację jakie jest prawdopodobieństwa zajścia w ciąże biorąc pod uwagę powyższe elementy. Z góry dziękuję Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
W opisanym przypadku ryzyko ciąży jest naprawdę znikome. Nie powinni mieć Państwo zatem powodów do niepokoju.