Antykoncepcja hormonalna a żyły

Witam, mam problem, otóż na nogach z dnia na dzień pojawiły mi się b. widoczne grube granatowe żyły! Biorę tabletki Y**, ale już 8 miesięcy i nie wiem czy to ma jakiś związek? Proszę o szybką odpowiedź, bo zaczynam się martwić!

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.
Powinna Pani jak najszybciej skontaktować się z lekarzem (zwłaszcza jeśli poszerzonym żyłom towarzyszy ból)! Niewydolność żylna jest przeciwwskazaniem do stosowania antykoncepcji hormonalnej.