Antykoncepcja hormonalna Daylette a zaburzenia miesiączkowania

Witam, biore tabletki antykoncepcyjne daylette i przy pierwszym opakowaniu krwawienie z odstawienia pojawilo sie przy drugiej tabletce plecebo. Teraz jestem przy drugim opakowaniu , dzis wzielam 21 tabletke i zauwazylam krew, czy mozliwe , ze to miesiaczka? bol brzucha jest jak przy miesiączce i troche mnie to martwi. Czy to normalne, jesli miesiaczka pojawi sie przy 21 tabletce przy drugim opakowaniu? dodam, ze zadnej tabletki nigdy nie pominelam i biore zawsze o tej samej godzinie.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej mogą pojawić się zaburzenia miesiączkowania, jednak powinna Pani w dalszym ciągu przyjmować tabletki zgodnie z zaleceniem lekarza - nie rozpoczynać wcześniej nowego blistra.
Jeżeli zaburzenia będą się powtarzać, albo po obecnym plamieniu pojawi się jednak okres w normalnym dla Pani terminie, to sugerowałbym mimo wszystko zgłoszenie się do ginekologa.