Tabletki na cellulit a antykoncepcja hormonalna

Dzień dobry, zastanawiam się czy tabletki na cellulit a antykoncepcja hormonalna to dobre połączenie. Od pół roku zażywam antykoncepcję hormonalną i chciałabym zacząć stosować tabletki na cellulit. Zauważyłam, że na udach i pośladkach zaczyna powstawać cellulit. Jestem młoda, dlatego chciałabym się go pozbyć i myślę o kupieniu tabletek na cellulit, ponieważ stosowanie kremów i masaży nie przynosi pożądanych efektów. Czy doustne tabletki na cellulit (np. detocell) mogą osłabić skuteczność antykoncepcji hormonalnej i zwiększyć ryzyko zajścia w ciążę? Dodam, że jednocześnie z antykoncepcją przyjmuję już asequrellę. Czy tabletki na cellulit do takiego zestawienia nie będą wywoływały negatywnych skutków ubocznych lub osłabiały działania antykoncepcji. W ogóle warto brać tabletki na cellulit, ten produkt ma jakikolwiek wpływ na ilość pomarańczowej skórki? Co mogę zrobić by skutecznie zmniejszyć lub wyeliminować cellulit, tabletki na cellulit to dobry pomysł?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam! Przyjmowany przez Panią suplement diety nie spowoduje zmniejszenia skuteczności tabletek. Niestety cellulit jest przypadłością, której bardzo trudno się pozbyć, konieczna jest przede wszystkim odpowiednia dieta i ćwiczenia. Odstawienie tabletek mogłoby Pani dodatkowo pomóc zwalczyć "pomarańczową skórkę". W takim układzie musiałaby Pani jednak poszukać innej metody zapobiegania ciąży. Pozdrawiam serdecznie!