Antykoncepcja hormonalna przy niedoczynności tarczycy

Witam, od 3 miesięcy zaczęłam współżyć z chłopakiem, Chcę zdecydować się na tabletki antykoncepcyjne. mam 18 lat. mam kilka pytań czy takie tabletki bardzo wpływają na zmiane miesiączki ? choruję również na anemie i niedoczynność tarczycy ( biorę lek euthyrox N25 ) czy tabletki antykoncepcyjne mogą wpłynąć na te choroby?

Dobrze dobrana antykoncepcja nie wpłynie na Pani pozostałe choroby.
Tabletki hamują cykl fizjologiczny i miesiączka nie występuje w czasie ich przyjmowania.
Pojawia się tylko krwawienie z odstawienia tabletek (owulacja jest zahamowana)