Antykoncepcja hormonalna Teenia a Escapelle

Witam. Lekarz przepisał mi tabletki antykoncepcyjne Teenia, które miałam zaczac brac 1dnia miesiaczki. Miesiaczka powinna wystapi 27.11.br , jednak 2tygodnie temu zazyłam tabletke escapella i wszystko mogło sie przestawic. W sobote wystapiły brazowe plamienia ktore uznałam za 1 dzien miesiaczki i przyjełam tabletke. Niestety na drugi dzien plamienia zmniejszyły sie praktycznie do minimu. Co powinnam zrobic w takiej sytuacji ?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, proszę dla pewności skontaktować się z ginekologiem. Z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że miesiączka była skąpa z powodu zażycia leku Escapelle i plamienie było pierwszym dniem miesiączki i od tego dnia powinna Pani rozpocząć zażywanie tabletek Teenia.