Antykoncepcja Midiana a wymioty

Witam. Biorę tabletki antykoncepcyjne Midiana codziennie rano ok 7-8. Niestety po spożyciu 17 tabletki z blistra zwymiotowałam w ciągu pół godziny. Następną tabletkę spożyłam dopiero następnego dnia, nie spożywając dodatkowej tabletki za tą pominiętą. Ostatni stosunek seksualny przed pominięciem tabletki był ok 1,5tyg wstecz. Lecz tego samego dnia w którym nie spożyłam tabletki kochałam się bez dodatkowego zabezpieczenia, następnego też. Jak mam dalej postępowac by nie doszło do zapłodnienia?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przede wszystkim warto podkreślić, że nie postąpiła Pani prawidłowo, ponieważ niezwłocznie po ustąpieniu wymiotów powinna Pani przyjąć dodatkową (kolejną z opakowania) tabletkę. Ponieważ kolejną tabletkę zażyła Pani następnego dnia, a w tym czasie współżyła Pani z partnerem, ryzyka ciąży można uniknąć tylko w przypadku zażycia kolejnego opakowania tabletek bez przerwy. Tak zatem powinna Pani zrobić. Jeśli ma Pani jakiekolwiek wątpliwości, proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.