Antykoncepcja po 40. roku życia

Witam serdecznie, pytanie dotyczy antykoncepcji po 40 roku zycia (42lata): czy naprawdę jedyna metoda jest zalozenie wkładki domacicznej? Miewam często zapalenia przydatków, poza tym istnieje b.duze prawdopodobieństwo,ze jestem uczulona na miedz? Jaka inna metode antykoncepcji mogę wziąć pod uwagę? Nadmienie, iż nigdy w zyciu zadnej nie stosowałam. Czy mogę prowadzic jeszcze satysfakcjonujące zycie intymne czy jedynym wyjściem jest sterylizacja? Jakos nie chce mi się wierzys w słowa ginekologa

Witam,
jak najbardziej w Pani wieku może Pani prowadzić satysfakcjonujące życie intymne.
Oprócz wkładki domacicznej, która rzeczywiście jest najczęściej polecana u kobiet po 35rż, może Pani stosować jednoskładnikowe pigułki antykocepcyjne, antykoncepcję w formie plastrów naklejanych na skórę lub antykoncepcji w formie wstrzyknięć hormonów.
Wkładka nie jest w Pani przypadku jedyną możliwością tym bardziej nie sterylizacja.
Proszę udać się do innego ginekologa.
Pozdrawiam!