Antykoncepcja po a częste oddawanie moczu

Witam. Wczoraj kochałam się z chłopakiem, lecz prezerwatywa pękła i doszło do wytrysku. Zaraz po tym zażyłam 2 tabletki antykoncepcyjne, po czym, około godzinę później, użyłam antykoncepcji po. Teraz bardzo często czuję potrzebę oddawania moczu. Czy to skutek uboczny tabletek? Jakie mam szanse, że nie jestem w ciąży? I czy pownnam zażyć jeszcze jedną tabletkę? Dodam, że przed użyciem antykoncepcji po, zrobiłam test ciążowy i nie byłam w ciąży.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Nie używa Pani znaków interpunkcyjnych i mogę się tylko domyślać, co miała Pani na myśli. Z tego, co rozumiem, po pęknięciu prezerwatywy zażyła Pani 2 tabletki antykoncepcyjne, a następnie pigułkę "72 godziny po". Częste oddawanie moczu może być skutkiem hormonów zawartych w przyjętych pigułkach. Test ciążowy można zrobić po około 2 tygodniach od opisanej sytuacji. Wcześniej taki test nie da prawdziwej odpowiedzi. Jeśli zażyła Pani pigułkę "72 godziny po", to nie powinno być "kłopotów".

Pozdrawiam!