Antykoncepcja przy kuracji lekiem Axotret

Witam, mam 22 lata stosuje AXOTRET na trądzik. Czy w czasie jego stosowania muszę stosować antykoncepcję?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, lek Axotret może powodować wady rozwojowe u płodu, dlatego antykoncepcja jest absolutnie niezbędna i powinna być stosowana również miesiąc po zakończeniu kuracji. Pozdrawiam

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jak najbardziej tak gdyż nie można dopuścić do ciąży w trakcie stosowania leku.