Antykoncepcja w wieku 51. lat

Witam....mam 51 lat i jeszcze miesiączkuję regularnie. Czy to prawda że pomimo miesiączki w tym wieku ciąża mi już nie grozi? Ja myślę że nadal mogła bym, wolę jednak się upewnić ☺ i jaką antykoncepcję polecili by mi Państwo? Dziękuję. Zofia

Dzień dobry!

Jest możliwa zarówno owulacja bez krwawienia miesięcznego, jak i krwawienie miesięczne bez owulacji. Rzeczywiście, ze względu na Pani wiek ciąża jest mało prawdopodobna. Rzetelnie może ocenić to jednak jedynie lekarz podczas badania ginekologicznego i po oznaczeniu poziomu hormonów - i takie rozwiązanie polecam.

Pozdrawiam!