Aparat Hallufix i złe gojenie rany po operacji haluksów

Witam jestem po operacji halluksa 3 tygodnie. Mam założone płytki i śruby tytanowe. Po tygodniu lekarz zalecił mi aparat hallufix ( mam go nosić cały czas aż do 8 tyg. po operacji ). Chodzę też w bucie pooperacyjnym. Mam jednak problem po ściągnięciu szwów rana w jednym miejscu słabo się goi. Mam wrażenie że się odparza od tego urządzenia ( hllufiksa). Stosuję jedynie octenisept. Sciągnę ten aparat na dwa dni może niech skóra pooddycha? Mam nadzieję, że dobrze robię. Proszę o poradę. Pozdrawiam

Po umyciu rany,, jej osuszeniu, stosuje Pani miejscowo dezynfekcję (Octenisept). Należy poczekać ponad minutę do całkowitego wyschnięcia preparatu. Nie wycierać! Czekać! Wówczas na powierzchnię rany stosować wyłącznie pojedynczy gazik jałowy izolując w ten sposób powierzchnię rany od aparatu.