Apatia, brak chęci do życia u 23-latka

Witam, mój partner 23 lata jest po nieudanej próbie samobójczej-twierdzi że nie wie dlaczego chciał sie zabić, jest przygaszony, schudł bardzo,apatyczny, ma problemy finansowe,wychowujemy razem corke 3 miesiące, w jaki spsob moge mu pomoc aby wrócił do chęci życia i cieszył się z wychowania córki

Dzień dobry,

Nie pisze Pani czy partner po p.s. miał kontakt z leczeniem.
Stąd, jak najbardziej namawiam - na podjęcie profesjonalnego leczenia, np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego (w formie ambulatoryjnej) lub na oddziale szpitalnym, w którym stosowana jest psychoterapia. Link do niektórych z nich http://www.zaburzeniaosobowosci.pl/gdzie-sie-leczyc/.
To co realnie może Pani zrobić to porozmawiać z partnerem nt leczenia (lekarz psychiatra, psychoterapeuta).

Próba samobójcza, to sygnał, że coś się dzieje. Jakoś trudno mi uwierzyć, że podejmuje się ja bez jakiejkolwiek refleksji. do tego dochodzą inne objawy, które Pani nazywa - utrata wagi, apatia, problemy finansowe. Wydaje się, że Pani partner ma jakieś trudności, z którymi trudno mu samodzielnie sobie poradzić. Pani martwi się o niego. Proszę mu to zatem dać jasno do zrozumienia, że jest Pani gotowa go wspierać. Sama Pani tego nie udźwignie, zwłaszcza, że macie Państwo małe dziecko. Jeśli partner nie jest w kontakcie z lekarzem psychiatrą, to proszę go zachęcić do tego, umówić na spotkanie, podsunąć numer telefonu, jakiś namiar. Jesteście Państwo na początku drogi i budujecie swoją rodzinę, co czasem również jest niełatwe.

Partner powinien podjąć psychoterapię. Biorąc pod uwagę występowanie myśli, a nawet próby samobójczej - można przypuszczać, że trudności "same nie odejdą". W takich wypadkach może Pani jedynie wspierać partnera, ale również Pani pomoc będzie niewystarczająca na zaistniały problem. Proszę namówić partnera do podjęcia psychoterapii. I to jak najszybciej. Pozdrawiam.