Apetyt na słodycze - jak mogę schudnąć?

Mam 11 lat, ważę 54 kg i mam 156 wzrostu. Rok temu odchudzałam się. Głodząc się schudłam 2 kg. W tym roku przybyło mi parę kilogramów. Bardzo chciałabym schudnąć, żeby wyglądać normalnie. Prowadzę mniej aktywny tryb życia. Lubię bardzo słodycze i chipsy. Niestety cały czas się nimi objadam i nie mogę przestać się od nich odsunąć. Jestem tym typem dzieci, które lubią jeść, ale mało urozmaicone posiłki. Pomocy! Bardzo chciałabym schudnąć, ale nie wiem jak!

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Twoja masa ciała jest prawidłowa w odniesieniu do wzrostu oraz wieku. Proporcje ciała są względnie zachowane. Nie powinnaś się odchudzać samodzielnie ze względu na fakt, iż Twój organizm ciągle się rozwija. W celu dokładnej oceny prawidłowości rozwoju należy udać się do lekarza, który w razie potrzeby zaleci odpowiednią dietę. Aby poprawić kondycję organizmu warto pomyśleć o regularnej aktywności fizycznej. We własnym zakresie możesz wyeliminować z diety słodycze oraz wysokokaloryczne przekąski.