Aplazja macicy - czy jest możliwa ciąża?

Witam, od dzieciństwa choruję na aplazje macicy. W maju miałam robioną laparoskopie . Nie miałam nigdy okresu i lekarze stwierdzili, że jajowody są za wąskie i jest możliwe, że mam macice dziecięcą. Jeden lekarz mówił, że mogę starać się o dziecko z narzeczonym przez in vitro a drugi lekarz z oddziału, że nie ma szans. Dodam, że dowiedziałam się o tym, że jestem chora w wieku 18 lat. Proszę o pomoc. Hormony mam w porządku. Hormony, które moja ginekolog mi zapisała nic nie dają.

Redakcja abcZdrowie

Przez aplazję rozumiemy niewykształcenie narządu, mimo wykształcenia zawiązka tego narządu. Aplazja macicy jest powodem braku miesiączki i braku odpowiedniego "miejsca" do rozwoju ciąży. Za prawidłowy poziom hormonów płciowych odpowiadają jajniki i podwzgórze. Niestety nie mogę udzielić Pani informacji w sprawie szansy na zajście w ciążę i jej donoszenia .