Aplikowanie luteiny w 27. tygodniu ciąży

Witam!jestem w 27 tyg ciąży! Tydzień temu lekarz na na badaniu stwierdził że szyjka skrocila mi się z 3,4 cm do 3,2 cm! Zalecił oszczędzać się leżeć z wyżej uniesiona pupa i stosować luteine! Za tydz kontrola! Jeszcze niedawno gdy aplikowalam sobie luteine wyczuwalam szyjke twarda i nisko! Wczoraj jednak przy władaniu luteiny nic nie wyczulam! Bardzo się boje ze szyjka się skrocila jeszcze bardziej! Czy to możliwe że podniosła się tak wysoko że jej sama nie mogę wyczuć?

Aleksander Ropielewski

Jest to możliwe jednak bez przeprowadzenia badania trudno jest to stwierdzić jednoznacznie.