Artefakty ruchowe, oddechowe w niektórych obrazach obniżające wartość diagnostyczną i utrudniające ocenę

Witam,od ponad 1.5 roku mam bole brzucha z prawej strony,TK-nic nie wykazała,kolonoskopia stan zapalny jelita cien.z grutkami chłonnymi,przez rok miałam bole mięsni,kosci teraz tez się zdarzają-zalezy co zjem,własnie jestem swiezo po badaniu Rezonansem z kontrastem,wynik-artefakty ruchowe,oddechowe w niektórych obrazach obniżają wartość diagnostyczną i utrudniają ocenę-trochę nie rozumiem,czy widoczne te jelita -w obrębie jelit odcinków patologicznego pogrubienia sciany-co to oznacza?czy to cos

Artefacts ruche w badaniu MRI oznaczają, że obraz jest rozmazany i trudny do oceny. Zwykle bywa tak, jeśli badanie wykonuje się aparatem o zbyt małym natężeniu pola magnetycznego.