Artroskopia kolana a ból w kolanie

Witam. Mam problem z kolanami. 2 lata temu miałam zrobioną artroskopię kolana (rzepkę, chrząstkę stawową) , jednak nadal odczuwam ból w kolanie przy wysiłku fizycznym, dłuższym siedzeniu, staniu ( przy dłuższej nieruchomosci stawu ) , lekkim uderzeniu . Kolano bardzo rzadko puchnie, jednak ból jest czasem okropny. Czy to jest normalne w takiej sytuacji, czy jednak powinnam wybrać się znowu do lekarza ? Dostawałam także kilka serii zastrzyków synocrom . Proszę o odpowiedź

Szanowna Pani

Nie, to nie jest normalne by 20-letnia kobieta cierpiała z powodu bólu kolana i okresowych obrzęków.
Kolano należy dokładnie zbadać (przez ortopedę zajmującego się urazami kolan) przy pomocy szeregu testów i ewentualnie poszerzyć diagnostykę o badania obrazowe USG kolana i/lub rezonans kolana.

z wyrazami szacunku
Jędrzej Kosmowski
lekarz zespołu ArtroCenter.pl