Artroskopia kolana a chondromalacja

Rok temu miałam robioną artroskopie kolana. Lekarz stwierdził ze "wyciął" mi narość ktora była z dzieciństwa i dlatego blokowało mi kolano,że odczuwałam ból przy zginaniu. Teraz znowu odczuwam ból.Czekam na rezonans,ale dość długo sie czeka.Na internecie znalazłam chondromalacje kolana i jestem ciekawa czy nie mam wlasnie tego.Strzela mi przy każdym zgięciu za każdym razem kolano. Co z tym kolanem jest nie tak?

Witam,
Chondromalacja stawu rzepkowo-udowego daje przede wszystkim objawy bólu podczas kucania, klękania czy np chodzeniu po schodach-można spróbować ja leczyć lekami doustnymi badz kwasem hialuronowym. Objaw przeskakiwania w kolanie zwykle jest powodowany przerośniętymi fałdem maziowym i wymaga artroskopii stawu kolanowego. Badanie ortopedyczne kolana i wynik rezonansu magnetycznego powinny odpowiedzieć na pytanie jaka jest patologi stawu i ułatwić decyzje odnosnie leczenia.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu