Arytmia serca a stres

Witam, jak odróżnić ?-- dlatego że się denerwuję dostałem arytmii serca ? -czy nabawiłem się nerwicy i stresu z powodu choroby serca i złego samopoczucia?pozdrawiam Zdzisław.

Trzeba zrobić dwa rodzaje badań: dotyczące pracy serca oraz skonsultować się z psychologiem, który oceni Pana sposób życia, funkcjonowania i to, na ile jest prawdopodobne, że przyczyną problemów są nerwy. Faktycznie, bardzo często jest tak, że choroby ciała są ściśle powiązane z naszym psychologicznym funkcjonowaniem. Niestety, lekarze medycyny często to pomijają lub zapisują leki uspokajające - tymczasem by zadziałać na przyczyny, trzeba by podjąć psychoterapię.
Pozdrawiam