Arytmia serca w młodym wieku

Czy to coś poważnego ? od dłuższego czasu mam tak że idąc ,siedząc nic nie robiąc czuje jak by mi serce biło najpierw wolniej tak jakby nie mogło pompować potem na środku klatki piersiowej czuje jak pompuje mi się powietrze czuje jak by serce w końcu napompowało i zaczyna normalnie bić wszystko trwa około 4 do 5 sekund

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy rzeczywiście mogą wskazywać na arytmię. Wskazana jest zatem dokładniejsza diagnostyka kardiologiczna, tj. przede wszystkim wykonanie badania EKG. Jeśli wynik będzie prawidłowy, być może konieczne będzie także wykonanie Holter EKG. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, który zbierze wywiad, zbada Panią/Pana, zleci i oceni EKG oraz ewentualnie wystawi skierowanie do specjalisty kardiologa.