Arytmogenna dysplazja prawej komory a badanie holterem

Witam, mam 20 lat, wykryto u mnie arytmogenną dysplazję prawej komory. Miałem robione badanie holterem, oto wyniki: 103837 Qrs'ów, średni rytm HR 84, max rytm HR 149, min rytm HR 43 a ponadto wykryto 5305 tachykardii, 193 bradykardii. Jak interpretować te wyniki? Czy faktycznie grozi mi wszczepianie rozrusznika? O takim fakcie poinformował mnie lekarz prowadzący. Proszę o odpowiedź.

Proponuje wizyte u kardiologa prowadzacego. W wynku podanym nie ma groznych zaburzeń rytmu typu komorowego , najgrozniejszychw Pana chorobie , jednak ,zeby zapobiec takiej groznej arytmii rozważa sie w tzw. prewencji pierwotnej wszczepienie tzw. kardiowertera-defibrylatora i o tym zapewne myślal kardiolog