ASC-45 CIN II w wyniku cytologii a możliwe leczenie

Witam, 11 lat temu miałam diagnozę -dysplasia gravis colli uteri.CIN III, byłam po zabiegu i było ok przez tyle lat robiłam kontrolną cytologię ,potem urodziłam córkę w 30 tg i brałam leki antykoncepcyjne 6 lat,teraz cytologia ASC-45 CIN II i dostałam skierowanie do szpitala, czy to oznacza ze będzie kolejna amputacja szyjki macicy z marginesem, czy bardziej drastyczne , martwię się tym bo do szpitala mam się zgłosić dopiero po okresie , proszę o szczegółową poradę. Renata lat 39 , pozdrawiam

Na razie nie ma powodu do niepokoju . trzeba zrobic kolposkopie powinna Pani zrobić badanie na obecność wirusa HPV. Ale to wszystko powinna Pani wiedziec przed skierowaniem do szpitala.