ASD II 9mm z przeciekiem lewo-prawym w dwóch miejscach o średnicy 5mm i 2,5mm

ASD II. Witam.Urodziłam córkę w 36tyg o wadze 2350kg. Teraz ma 2 miesiące i waży 5kg.Apetyt ma spory;)Ostatnio byłyśmy u kardiologa.Córka ma ASD II 9mm z przeciekiem lewo-prawym w dwóch miejscach o średnicy 5mm i 2,5mm. Czy jest szansa,że ubytek sam się zrośnie?Jeśli nie, to czy jest wymagana operacja na otwartym sercu czy cewnikowanie? Bardzo proszę o odpowiedź. Kolejną wizytę mamy za miesiąc, ale zostałyśmy odesłane do innego kardiologa.

Witam. Tego typu ubytki w większości przypadków zamykają się samoistnie w pierwszym roku życia dziecka. Proszę pozostać pod stałą opieką kardiologa dziecięcego.