Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 6 1 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Asertin i Sastium a skutki uboczne

Dzień Dobry Od 2,5 miesiąca zażywam sertraline (asertin, potem sastium) na nerwice natręctw i lęki paniczne . Przez pierwsze niecałe 2 msc 50 mg, niemiałem przy tym uciążliwych skutków ubocznych. 3 tyg temu lekarz zwiększył dawke do 100 mg, poniewaz 50 mg nie pomogło na natręctwa, lęki natomiast w większości ustąpily. Po kilku dniach po zwiększeniu dawki lęki się zwiększyly, jednak kilka dni temu po ok 2 tyg brania większej dawki leku lęki się zmniejszyly, ale od tego czasu jestem bardziej senny, szczegolnie gdy wstaje z lożka potem jest lepiej. Czy ta sennosc minie, czy powinienem isć do psychiatry po zmiane leku ? czy skutki uboczne mogą występować dalej po niecalych 3 tyg brania sertraliny szczegolnie ze w pierwszych dniach niebyly tak nasilone jak teraz ? Dziękuje i Pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 19 LAT 2 miesiące temu

Leczenie nerwicy

Dzień Dobry Panu :)

W odpowiedzi na Pana pytanie, zachęcam Pana do rozważenia psychoterapii, najlepiej w paradygmacie poznawczo-behawioralnym, co równolegle z zaleconą farmakoterapią, byłoby dla Pana komplementarną i przez to efektywną formą terapii. Celowa byłaby kontrolna konsultacja farmakologiczna u Lekarza prowadzącego Pana (ws. symptomu nadmiernej senności).

Z przesłaniem dla Pana powodzenia,

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy