Asertywne zachowanie a odbiór społeczeństwa

Czy możliwe jest zachowywać się "nadasertywnie"? Czy np. osoba, która nie przeszła kursu asertywności może czuć się zahukana wobec naszej, asertywnej postawy? Dlaczego osoby, które nie uczyły się asertywności często uważają ludzi po kursach za aroganckich, czy wręcz chamskich?

"Nadasertywne" zachowanie będzie raczej zachowaniem dominującym/agreswynym i jako takie może powodować dyskomfort wśród innych osób. Asertywność bowiem to zachowanie wyważone, dostosowane do sytuacji i osób biorących w niej udział z respektowaniem wszelkich praw i wartości. Nie można prezentować postawy "nadasertywnej", ponieważ to oznaczałoby już mniejsze wyważenie i równowagę - a to z kolei jest raczej, jak już napisałam, dominujące a nie asertywne.

nie.ludzie po kursach asertywnosci czesto mowią asertywne regółki agresywnym tonem i takie zach. jest AGRESYWNe a nie asertywne.zach asertywne nie rani i nie nakreca nikogo...po tym je poznac a nie po słowach...ale od słów sie zaczyna a nastepnie trzeba ćwiczyć życzliwą stanowczość i lubić siebie.pozdrawiam serdecznie