Aspołeczne zachowanie dziecka w przedszkolu

chciałam się zapytać bo moje dziecko poszło pierwszy raz do przedszkola jest dopiero 4 dni pani wychowawczyni powiedziala ze nie chce sie bawi z dziecmi i ze rzuca sie na podloge i tupa nogami ale w domu takich rzeczy nigdy nie robila i panie sa zle ze moje tak dziecko robi ze nie chce w grupie byc z dziecmi

Witam serdecznie,

Pani córka stanęła przed nowym wyzwaniem. Przedszkole, zasady w nim panujące, dzieci oraz panie są dla niej nowe. Pisze Pani, że dziewczynka uczęszcza do przedszkola dopiero 4 dni, tzn. że weszła do grupy dzieci, które już zdążyły się poznać. Być może ciężko jej się odnaleźć w grupie.
Dziecko często nie potrafi poradzić sobie z różnymi emocjami i czasami eksponuje je w sposób trudny do zaakceptowania przez otoczenie.

Córkę należy poobserwować podczas zabaw w przedszkolu, aby odnaleźć przyczynę "aspołecznego zachowania". Przyczyn może być wiele. Jeśli Panie przedszkolanki nie wykazują chęci pomocy, proszę zwrócić się o pomoc do pedagoga lub psychologa jeżeli sytuacja w najbliższym czasie nie ulegnie poprawie.

Pozdrawiam,
Marlena Kwiatkowska
pedagog, logopeda

www.klinika-mowy.pl

Dziecko próbuje wymusić na wszystkich, by zabrać je z przedszkola.Może ten stan sam minąć, czasem stosuje się przerwy w uczęszczaniu do przedszkola, czasem udaje się dojrzeć społecznie dziecku dzięki literaturze dziecięcej.

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Cztery dni w przedszkolu to dopiero początek i być może dziecko nie potrafi się przystosować i tak reaguje na zmianę. Trzeba dać jej czas ale też tłumaczyć zasady obowiązujące w przedszkolu i obserwować.
Pozdrawiam AM