Astma a wynik spirometrii

Witam.Choruję na astmę.Odebrała wynik spirometrii bez brania leków.Oto niektóre dane:FVC 1.62 ,65%,FEV1 1.00 ,49%,FEV1/FVC61.7 ,77%,PEF2.41 ,49%.FEF2575 .66,32% Interpretacja spirometrii: obturacja i możliwa restrykcja.Bardzo proszę o podpowiedz jak to ze mną jest.Wizytę u lekarza mam dopiero w lipcu,a sama nie mogę tego rozszyfrować i bardzo się niepokoję.Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Wyniki potwierdzają astmę o czym świadczy "obturacja". Jeśli chodzi o możliwą restrykcję to w wyniku napisane jest "możliwa" dlatego że na podstawie spoirometrii możną ją jedynie podejrzewać, nie można na podstawie tego badania rozpoznać restrykcji. To obok chorób obturacyjnych płuc takich jak np. astma, są jeszcze choroby które powodują restrykcję. Aby ją potwierdzić wykonuje się bodypletyzmografię. Rozumie że leki były odstawione tylko na czas badania, a teraz przyjmuje je Pani przewlekle??