Astma i duszący kaszel w pracy w biurze

WitamMam astmę. Lekarz alergolog po wykonaniu testów alergicznych skórnych nie wykrył alergii. Otrzymuję leki na astmę. Wszystko jest dobrze w domu. Gdy przyjdę do pracy męczy mnie duszący kaszel i odchrząkanie. Lekarz stwierdził, że to szczególny alergen, którego nie wykryje. Pracuje w biurze. Proszę o pomoc, co robić dalej /specjalistyczne badania?/.PozdrawiamRoman

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zamieszczony opis rzeczywiście wskazuje na alergię na alergen, który jest w Pana pracy, a nie występuje w innych miejscach. Trudno będzie go jednak dokładnie określić i niestety nie pomogą w tym badania specjalistyczne. Proszę postarać się zastanowić nad potencjalnym czynnikiem alergizującym i starać się go unikać. Być może pomocne byłoby także włączenie leków antyhistaminowych.