Astma i zapalenie oskrzeli

Witam i proszę o pomoc. Mam 20 lat i stwierdzoną astmę oskrzelową , astma została stwierdzona w wieku 19 lat . Od 5 roku życia choruję na niedomykalność zastawki mitralnej 1 stopnia i zaburzenia rytmu. Astmę stwierdzili w szpitalu w lipcu 2009r., ponieważ ciągle było mi duszno mam świszczący oddech , duszności i odrywającą się wydzielinę. Spirometria wychodzi coraz gorzej ostatnią miałam wykonana 23.03.2010r. Obecnie przyjmuję leki : M***, H*** i A*** N . Od 3 dni ciężko mi się oddycha, odkrztuszam wydzielinę, nie mam na nic siły, jestem bardzo słaba, mam ból i uczucie ciężkości w oskrzelach po lewej stronie jest najgorzej, nie mogę zrobić pełnego wydechu, nie mam gorączki. Byłam z tym u lekarza rodzinnego, lekarz mnie zbadał i dokładnie osłuchał chyba z 10 minut i przepisał mi U***, w poniedziałek mam iść do kontroli jak nie będzie poprawy. Niestety nie ma tej poprawy. Po lewej stronie oskrzeli ból jest nie do wytrzymania, jakbym miała złamane żebro. Czy to może być zapalenie oskrzeli czy jakaś infekcja? Proszę o odpowiedź. Oto moja spirometria z dnia 23.03.2010r.: FEV 0.5 - 58% FEV1-63% FVC EX- 70% FVC IN- 73% MEF 25- 71% MEF 50- 72% MEF 75- 73% PEF-60% MEF50%FVC- 73% FEV1%VCIN- 78% MEF 25/75- 68% FEV1%FVC- 70% PIF-60% MTT- 65% AEX- 56%

Witam i proszę o pomoc.
Mam 20 lat i stwierdzoną astmę oskrzelową , astma została stwierdzona w wieku 19 lat . Od 5 roku życia choruję na niedomykalność zastawki mitralnej 1 stopnia i zaburzenia rytmu. Astmę stwierdzili w szpitalu w lipcu 2009r., ponieważ ciągle było mi duszno mam świszczący oddech , duszności i odrywającą się wydzielinę.
Spirometria wychodzi coraz gorzej ostatnią miałam wykonana 23.03.2010r. Obecnie przyjmuję leki : M***, H*** i A*** N . Od 3 dni ciężko mi się oddycha, odkrztuszam wydzielinę, nie mam na nic siły, jestem bardzo słaba, mam ból i uczucie ciężkości w oskrzelach po lewej stronie jest najgorzej, nie mogę zrobić pełnego wydechu, nie mam gorączki. Byłam z tym u lekarza rodzinnego, lekarz mnie zbadał i dokładnie osłuchał chyba z 10 minut i przepisał mi U***, w poniedziałek mam iść do kontroli jak nie będzie poprawy. Niestety nie ma tej poprawy. Po lewej stronie oskrzeli ból jest nie do wytrzymania, jakbym miała złamane żebro.
Czy to może być zapalenie oskrzeli czy jakaś infekcja? Proszę o odpowiedź.
Oto moja spirometria z dnia 23.03.2010r.: FEV 0.5 - 58% FEV1-63% FVC EX- 70% FVC IN- 73% MEF 25- 71% MEF 50- 72% MEF 75- 73% PEF-60% MEF50%FVC- 73% FEV1%VCIN- 78% MEF 25/75- 68% FEV1%FVC- 70% PIF-60% MTT- 65% AEX- 56%

Witam,

Jeśli nie tylko nie widzi Pani poprawy, ale wręcz pogorszenie, a dodatkowo odczuwa silny i coraz większy ból, konieczne jest zwrócenie się o niezwłoczną pomoc-wezwanie nocnej pomocy lekarskiej, czy udanie się do szpitala-izbę przyjęć do internisty. Wskazane będzie wykonanie m.in. rtg klatki piersiowej, by ocenić zmiany jakie powodują wymienione dolegliwości. Jako osoba dodatkowo obciążona-choroby serca oraz układu oddechowego-szczególnie musi Pani na siebie uważać, gdyż choroby o przebiegu zwykle łagodnym, u Pani mogą przybierać zaostrzoną postać.

Pozdrawiam