Astma oskrzelowa a gra na saksofonie

witam, wczoraj potwierdzono u mnie astmę oskrzelową. Nie są znane jeszcze alergeny, badanie odbędzie się po całkowitym zejściu zapalenia oskrzeli. Zapomniałam zapytać lekarza- czy mogę grać na instrumencie dętym, właśnie planowałam powrót do orkiestry dętej grając na klarnecie i przenosząc się na saksofon. Proszę o odpowiedź, bo orkiestra planuje dla mnie zakupić instrument- jednak zapewne lekarz wie najlepiej.

Aleksander Ropielewski

Jeżeli gra na instrumencie nie powoduje zaostrzeń astmy to jak najbardziej może Pani grać na instrumentach dętych.