Astma oskrzelowa i nocne duszności 6-latka

Witam,u starszego syna 6lat zdiagnozowano astme oskrzelowa,jego problem polega na meczacym duszacym kaszlu.Ma powracajace infekcje gornych drog oddechowych,zapalenie gardla,oskrzeli,dwa razy pluc,krtani.Przy tych infekcjach wzmaza sie suchy duszacy kaszel,dziecko robi sie bordowe,mokre od wysilku,pozostaja mu na twarzy czerwone plamy po wysilku.Takie ataki potrafia trwac przeszlo godzine.Jest na codzien jest na seretide 125,singular5,przy atakach ma robione inchalacje z pulmikortu,Prosze o pomoc

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Sugeruję konsultację ze specjalistą pulmonologiem, który prowadzi leczenie dziecka. Podczas zaostrzeń astmy, do jakich dochodzi w czasie infekcji, dziecko powinno mieć zintesyfikowane leczenie.