Astma, rozedma i sarkoidoza płuc a ataki kaszlu

Mam zdiagnozowaną astmę rozedmę sarkoidozę płuc. Każdy ostry zapach np chemia domowa, dym tytoniowy wywołuje intensywny kaszel który występuje także w dusznych pomieszczeniach Leki na astmę nie rozwiązują problemu Ataki występują także w pozycji leżącej i są najbardziej agresywne Przy kaszlu pojawia się ból w klatce piersiowej uczucie nacisku i kłucia w sercu Czy tego typu odczucia są czym naturalnym przy moich chorobach płuc? Serce w normie.

Lek. Katarzyna Szymczak

Z uwagi na występowanie opisanych wyżej płuc, nadwrażliwość/ nadreaktywność oskrzeli jak najbardziej może u Pana występować. Aby jakoś temu przeciwdziałać radziłabym udać się do pulmonologa celem modyfikacji leczenia.
Pozdrawiam