Astma wysiłkowa a praca jako instruktor fitness

Witam wykryto u mnie astme wysilkowa dostalam wziewy ale czy moge isc do szkoly o kierunku instruktor fitness gdzie jest taniec aerobic ogolnie wysilek prosze o odpowiedz jestem rowniez instruktorem tanca to czy moge czynnie w tym pracowac a takze spiewac na scenie czy to mnie ogranicza pozdrawiam dodam ze mam 25 lat :).

Witam,
Przekonanie, że w przebiegu astmy nie powinno się uprawiać sportów jest błędne. Racjonalnie dobrany i systematyczny wysiłek fizyczny poprawia nie tylko wydolność organizmu, ale także stan ogólny, jednak ważne jest aby uprawiać odpowiedni rodzaj sportu w odpowiednich warunkach.
Astmatycy powinni unikać zimnego, suchego powietrza, narażenia na pleśnie czy pyłki. Każde ćwiczenia powinny być poprzedzone 10-15 minutową rozgrzewką. Najbardziej zalecane są sporty, w których krótki umiarkowany wysiłek jest przerywany chwilą odpoczynku, najgorszym wyborem są dyscypliny, które wymagają długotrwałego stałego wysiłku. Najlepiej tolerowane są: pływanie, spacery, jazda na rowerze, wioślarstwo czy gry zespołowe. Nie zalecane jest bieganie.
pozdrawiam