Astygmatyzm a noszenie okularów

Czy przy astygmatyzmie prawe oko -0,75 cylinder 0,5 os 65 lewe oko -0,25 cylinder 0,5 os 125 trzeba nosic okulary na stałe czy tylko wtedy kiedy je potrzebuje i czy okularów moga mnie bolec oczy

Witam.
Wada jaka Pan posiada jest niewielka i z tego powodu proponuję unosić okulary tylko wtedy kiedy zajdzie taka potrzeba. Rzeczywiście na początku użytkowania takich okularów mogą boleć oczy , a czasami nawet głowa.
Pozdrawiam